Laipni lūdzam Baltic Cider Awards 2020!

Baltijas reģionā jau izsenis sastopami daudzi ābeļdārzi, nav brīnums, ka sidrs pēdējā laikā šeit kļuvis par strauji augošu kultūru! Mēs lepojamies ar mūsu sidra ražotājiem, bet arī ar augsti attīstīto gastronomijas kultūru Baltijas reģionā, godalgas guvušiem restorāniem un pasaules klases vīnziņiem.

Baltic Cider Awards, jeb Baltijas Sidra balva, ir izveidots, lai apbalvotu Baltijā ražoto īsto sidru kvalitāti, kopā ar profesionāļiem un gardēžiem svinētu garšu dažādību, ko piedāvā vietējās sidra darītavas. Baltic Cider Awards mērķis, sadarbojoties ar Riga Wine & Champagne festivālu, ir izcelt vietējo sidru daudzveidību, garšas nianses un lomu gastronomijas kultūrā, kā arī veidot patērētāju izpratni par autentisku vietējo sidru atšķirībā no industriālo dzērienu klāsta. 

Aicināti piedalīties ne tikai sidra ražotāji no Baltijas valstīm, bet arī visas citas Baltijas jūru ieskaujošās valstis, lai atklātu reģiona sidriem tipiskās īpašības un popularizētu Baltijas sidra kultūru un vērtības.

Baltic Cider Awards uzdevums ir noskaidrot labāko Baltijas reģionā pieejamo sidru atlasi, tādējādi izplatot zināšanas par kvalitatīvu sidru un atvieglojot izvēli potenciālajiem sidra cienītājiem. Žūrijas sastāvā būs pieredzējuši Baltijas vīnziņi, atzīti Eiropas vīna kritiķi un sidra eksperti Feliksa Neša (Felix Nash) vadībā.

2020. gada konkursa laureātus varēs nobaudīt Riga Wine & Champagne festivāla laikā 2020. gada 14. novembrī Hanzas Peronā, Rīgā, kur sidrs tiks izcelts kā atsevišķa jauna dzērienu kategorija, blakus labāko vīnu izlasei. Sidrus varēs nogaršot kombinācijā ar Rīgas un Latvijas labāko šefpavāru gardumiem, kā arī dodoties īpašā "garšu ceļojumā" pa Baltijas sidra reģioniem kopā ar pašiem sidrdariem. 

Biļetes uz pasākumu būs iespējams iegādāties septembrī www.rigawinechampagne.lv vai eKase mājas lapā www.ekase.lv.

Partneri: